ביוגרפיה

Click here to view the English version


Ron Regev - Click to enlarge

רון רגב זכה לשבחי הביקורת כאשר ביצע את הקונצ'רטו ק. 503 מאת מוצרט עם התזמורת הסימפונית של שיקגו בניצוח מאסטרו ג'יימס קונלון - אירוע, אשר לקראתו ניתנה לו התראה בת יום אחד. מר רגב זכה במספר רב של פרסים בתחרויות, ביניהן התחרות העשירית ע"ש ארתור רובינשטיין, תחרות AMSA בסינסינטי, תחרות ברוס האנגרפורד בניו יורק, תחרות הפסנתר הבינלאומית הראשונה בטביליסי,  תחרות האמן הצעיר בירושלים, תחרות אריאן כץ בתל אביב ואחרות. כמו-כן זכה בפרסים ובמלגות על פעילותו כנגן מוסיקה קאמרית בישראל ובחו"ל. מר רגב זכה במלגות קרן התרבות אמריקה-ישראל החל משנת 1987 ועד תום לימודיו. בקיץ 1998 זכה במילגת פולברייט היוקרתית להמשך לימודיו בבית הספר ג'וליארד בניו יורק.


מר רגב הופיע כסולן עם התזמורת הסימפונית של שיקגו בפסטיבל ראוויניה, התזמורת הסימפונית של ג'וליארד באולם אליס טאלי בניו יורק, התזמורת הפילהרמונית הארמנית, התזמורת הסימפונית ירושלים - רשות השידור, התזמורת הסימפונית של שאיין בוויומינג, התזמורת הסימפונית של דביוק באייווה, התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון, הסינפונייטה הישראלית באר-שבע, והתזמורת הסימפונית של בית הספר "תלמה ילין" בסיורה בארץ ובאירופה. הוא השתתף בפסטיבלים בראוויניה, זלצבורג, אספן ובון. ביצועיו שודרו ב"קול המוסיקה" ובתחנות המוסיקה הקלאסית של ניו יורק ושיקגו.


רון רגב נולד בתל אביב. הוא בוגר בית הספר לאמנויות בתל אביב ותיכון "תלמה ילין" בגבעתיים - בהצטיינות. היה חבר בתכנית הנגנים המצטיינים של המרכז למוסיקה ירושלים, ומפקד ההרכבים הקאמריים של צה"ל כששירת כמוסיקאי מצטיין. למד לתואר ראשון עם פרופ' עמנואל קרסובסקי באקדמיה למוסיקה ע"ש רובין בתל אביב במסגרת תכנית המצטיינים של האוניברסיטה. את התואר סיים בגיל 21 בהצטיינות יתרה. את התארים השני והשלישי השלים מר רגב בבית הספר ג'וליארד בניו יורק, שם למד פסנתר עם ג'רום לוונטל ומוסיקה קאמרית עם יוסף קליכשטיין, והיה חבר בסגל ההוראה. עבודת הדוקטורט שכתב על שלישיית הפסנתר הראשונה של מנדלסון זכתה בפרס ריצ'רד פרנץ' לעבודת הדוקטורט המצטיינת בשנת יובל המאה של ג'וליארד, ולאחרונה היוותה את הבסיס להרצאה וקונצרט שנתן בסיפריית הקונגרס בוושינגטון.


ד"ר רגב מכהן כראש החוג לכלי מקלדת באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים, מלמד בקונסרבטוריון גבעתיים, ונמנה עם סגל מכון סטיינס למוסיקה בפסטיבל ראוויניה שבשיקגו. הוא מדריך הרכבים קאמריים מטעם המרכז למוסיקה "משכנות שאננים", ומכהן כשופט בתחרויות ובמבחני מלגות. הוא מרבה לתת קונצרטים מוסברים והרצאות, הזוכים לביקוש רב. תלמידיו זכו בפרסים בתחרויות שונות בארץ ובמלגות הצטיינות של קרן התרבות אמריקה-ישראל. ד"ר רגב משמש גם כיועץ המוסיקלי הראשי של חברת טונרה, המתמחית בשילוב טכנולוגיה מתקדמת ומוסיקה.